Budowa hali – jaką konstrukcję wybrać stalową czy murowaną?

Budowa hali – jaką konstrukcję wybrać stalową czy murowaną?

Inwestorzy, którzy chcą rozwinąć swoje przedsiębiorstwo o nową halę magazynową czy też produkcyjną często zastanawiają się, co będzie lepszym rozwiązaniem – hala stalowa czy murowana? Oba te rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady i warto je znać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zobacz, która hala jest tańsza, jak wygląda budowa obiektu i komu zlecić prace nad inwestycją.

Konstrukcje stalowe – dlaczego warto?

Hale stalowe mają wiele zalet, które mogą przesądzić o wyborze właśnie tego rodzaju technologii budowy. Prace nad budową i montażem hali stalowej z reguły przebiegają szybciej niż wznoszenie obiektu murowanego. Jeśli więc inwestorowi zależy na czasie i chce on, aby hala powstała szybko, aby mógł on rozpocząć w niej produkcję lub magazynowanie, to wybór konstrukcji stalowej będzie optymalnym rozwiązaniem.

Wszystkie elementy konstrukcji przygotowywane są w fabryce, a po ich wyprodukowaniu transportuje się je na miejsce, w którym ma docelowo stać obiekt. Montaż konstrukcji zajmuje kilka tygodni, a licząc prace przygotowawcze, całą inwestycję można zakończyć nawet w pół roku.

Hale stalowe są tańsze od murowanych m.in. dlatego, że ich montaż wymaga zaangażowania mniejszej liczby osób, a pogoda nie ma dużego wpływu na działania na placu budowy. Obniżenie kosztów robocizny sprawia, że inwestycja w konstrukcję stalową będzie tańsza niż w obiekt murowany. Zlecając budowę i montaż profesjonalnej firmie METBUD SIEDLCE, możesz mieć pewność, że obiekt będzie solidny i dopasowany do Twoich oczekiwań.

Hale murowane – jakie są ich zalety?

Do zalet konstrukcji murowanych można zaliczyć: solidną konstrukcję, odporność na warunki atmosferyczne oraz możliwość wznoszenia obiektu nawet na trudnym terenie. Niestety budowa tego typu obiektu jest bardziej czasochłonna i droższa w porównaniu z konstrukcjami stalowymi. Hale stalowe wypierają powoli konstrukcje murowane przede wszystkim ze względu na niższe koszty inwestycji i możliwość szybszego ukończenia budowy. Konstrukcje stalowe można w razie potrzeby łatwo powiększać o nowe przestrzenie magazynowe czy też produkcyjne.

Podsumowując, zarówno hale stalowe, jak i murowane mogą być dobrym rozwiązaniem dla wielu branż. Należy jednak zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem funkcjonalności obiektu oraz jego ceny. Nie bez znaczenia jest także czas budowy, który dla wielu osób może mieć kluczowe znaczenie podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Znając zalety obu rozwiązań, łatwiej będzie Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz